Mount & Blade Bannerlord'da Demircilik Kasmak

Mount&Blade Bannerlord'da demircilik aslında oldukça önemli bir faktör. Çünkü bu sayede hem silahlara para vermeden güçlü itemler oluşturabilirsiniz, hem de oluşturduğunuz bu itemleri satarak para kazanabilirsiniz.

Demircilik yaparken sınırlama vardır, dinlenme gerekliliği. Bu sebeple demircilik yapmak fazlasıyla uzun sürebilmekte ve seviye atlamakta o kadar zor oluyor. Ancak hızlı bir şekilde seviye atlamanın yolu var. Öncelikle demircilikte yapılan her eşyada kullanılan parçalar vardır. Bu parçalar belli seviye ayrılmıştır I, II, III, IV ve V gibi. I seviye parçalara sahip kılıç yapmak ile V seviye kılıç yapmak arasında oldukça büyük fark vardır. V seviyeden oluşan bir kılıç yapmak daha çok xp kazandıracağı için seviye atlamak o kadar kolay olacaktır. Tabi ilk başta sadece I seviye parçaları kullanabilirsiniz. O yüzden daha yüksek seviye parçalar açılana kadar I seviyeli parçaları kullanacaksınız.
Mount&Blade Bannerlord Demircilik Kasmak
Demircilikte atlanan her levelde bir tane yeni parça açılır, seviyesine bağlı olmaksızın. Bu olay rastgele işlemektedir. Örneğin V seviye, III ya da I seviye parçası açılabilir. Ancak şu unutulmamalıdır, ne kadar yüksek seviye parça kullanılırsa o kadar iyi item oluşturulabilir ve daha çok xp kazanılabilir. 

Aynı anda 12-14 level atlama yapılabilir. Açılan silah parçalarına bağlı olarak çok daha hızlı level atlayabilirsiniz. Gözlemlediğim kadarıyla en çok xp kazandıran item Thamaskene çeliğinden yapılan itemlerdir. Ancak bu itemi ilk başlarda yapabilmek için Thamaskene çeliği ile yapılmış silahlar bulmalısınız. Bu silahları bulduktan sonra Erit bölümünde bu silahı eritebilirsiniz ve Thamaskene çeliğini elde edebilirsiniz.

Ayrıca savaşlarda elde ettiğiniz silah itemlerini satmak yerine demircilikte eritmek için saklayın. Hem ilk başta oldukça xp kazandırır hem de demircilik için gerekli malzemeleri daha ucuza ve hızlı bir şekilde sağlamış olursunuz.
Mount&Blade Bannerlord Demircilik Kasmak
Bir yerden sonra bu şekilde Thamaskene Çelik için silah eritmeye gerek kalmayacak çünkü yeterli demircilik leveli yapıldıktan sonra perk sisteminde Thamaskene Çelik üretme opsiyonunu açmanız yeterli olacaktır. Sonrasında aşağıda görüldüğü gibi üretilebilir:
Mount&Blade Bannerlord Demircilik Kasmak

Ayrıca thamaskene çeliği ile üretilen itemler oldukça pahalı olmaktadır. Bu sayede iyi bir ticaret yapabilir ve büyük miktarda altın kazanabilirsiniz item başına:
Mount&Blade Bannerlord Demircilik Kasmak

Ben bu taktikle yaklaşık olarak 220 küsür bir demircilik leveli yapabildim. Bir yerden sonra level atlamak zorlaşıyor çünkü level başına istenen xp miktarı çok fazla artıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme