Blogger Temaya Section Ekleme

Section yapısından daha öncesinde Section ve Widget Etiketleri yazısında bahsetmiştik. Section yapısı içinde widget yapılarını barındırır. Blogger panelindeki Yerleşim sekmesinde sectionları görebiliriz.

Blogger Temaya Section Ekleme
Yandaki resimde örnek bir Yerleşim sayfası görülmektedir. Siyah çizgili kutular içinde yer alan kısımlar ise bir section yapısıdır. Bu sectionların her birinde ise çeşitli sayılarda widget bulunmaktadır.

Peki bunların dışında temaya yeni bir section eklemek istersek, bunu nasıl yapabiliriz? Section eklemek için Blogger temanın şablon kodunda eklemeler yapmalıyız. Kullanmamız gereken ise bir tane section etiketi. Yukarıda verilen bağlantıdan Section etiketleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Tema kodunda düzenlemelere başlamadan önce yedeklemeyi unutmayın!

Örnek uygulama olması amacıyla Ana yani main section altına bir tane section daha eklemek istiyorum. Tema kodunu açtıktan sonra main section etiketini tema kodunda buluyoruz.

Blogger Temaya Section Ekleme
Yukarıdaki resimde main section etiketi görülmektedir. Bu etiketten sonra gelecek şekilde yeni section eklemeliyiz. Bu yüzden CTRL+F yapıp </b:section> etiketini arayıp, etiketten sonra gelecek şekilde yeni etiketş resimdeki oluşturur ve ekleriz.
Blogger Temaya Section Ekleme
Ekleme yapıldıktan sonra tema kaydedilir ve Yerleşim sekmesine girilir. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi main section altına yeni section yapısı başarılı bir şekilde eklenmiş:
Blogger Temaya Section Ekleme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme