Subreddit Nasıl Oluşturulur?

Birçok Reddit kullanıcısının merak ettiği bir soru, "subreddit nasıl oluşturulur?". Öncelikle her kullanıcı subreddit oluşturamaz, tabi gerekli koşulları sağlamazsa. Subreddit oluşturabilmenin iki şartı var, bunlar:

  • Reddit hesabınızın en az 30 günlük olması gerektiği
  • Hesabınızın minimum yeterlilikte pozitif karmaya sahip olması. (bu değer tam olarak bilinmiyor. Gereken karma miktarını sadece reddit yöneticileri biliyor.)
Bu şartların olmasının sebebi, insanların bir subreddit oluşturmadan önce Reddit'de işlerin nasıl döndüğünü ve çalıştığını öğrenmesi açısından kullanıcıya zaman tanımaktır. Aynı zamanda spamın da önüne geçmiş oluyorlar.

Subreddit oluşturamıyorsanız, tekrar denemek için birkaç hafta daha bekleyin. Bu zaman içinde karma kazanmaya çalışın. İlginizin olduğu topluluklarda yorumlar yapın, post paylaşın. Bu sayede çok kolay bir şekilde karma elde edebilirsiniz. 

Hesabınız gerektiği koşulları sağladıktan sonra subreddit oluşturabilirsiniz. Subreddit oluşturmak için sağ üst kısımda yer alan "Create your own subreddit" bağlantısına tıklayın. Bu bağlantı butonunu bulmak zor olmayacaktır.

Ancak subreddit oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var, bunlar:
  • Subreddit adını oluşturduktan sonra o adı değiştirmenizin imkanı yok. O yüzden isim konusunda çok düşünmeli ve emin olmalısınız.
  • Subreddit oluşturduktan sonra onu silemezsiniz. Olurda pişman olursanız işiniz modlara düşüyor.
Umarım konu hakkında istediğiniz bilgileri öğrenmişsinizdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme