Blogger Temaya Bootstrap Ekleme

İlk yazıda tema yapımı için Bootstrap kullanılacağını belirtmiştik. Bootstrap, daha hızlı ve kolay şekilde web geliştirmek için kullanılan ücretsiz front-end frameworktür.

Blogger temada Bootstrap frameworkunu kullanmak için tema kodu içerisine Bootstrap kütüphanelerini çağırmalıyız. Öncelikle bu linkten en güncel Bootstrap kütüphane kodlarını almalıyız. Bir tane CSS dosyası kodu olacak, o kodu <head> etiketi içerisine yerleştirin. Üç tane JavaScript dosya kodunu ise </body> etiketinin üstüne gelecek şekilde yapıştırın. 
Blogger temaya Bootstrap ekleme
Eğer işlemleri resimde olduğu gibi yaptıysanız artık temanızda Bootstrap 4'ü kullanabilirsiniz.

Bootstrap nasıl kullanılır?

Bootstrap hakkında bundan önce hiçbir bilginiz olmayabilir ama gözünüzün korkmasına hiç gerek yok. Öğrenmesi oldukça kolay ve hızlıdır. Buradan derslerine göz gezdirebilirsiniz. Eğer HTML ve CSS bilginiz varsa Bootstrap'in o dillerle yazılmış bir çok hazır yapı içerdiğini kolayca anlayabilirsiniz. Bootstrap içerisinde bizim bilmemiz gereken en önemli şey grid yapısı. Grid yapıları ile temamızın sütun yapısının nasıl olacağını belirleyeceğiz. Geri kalan Bootstrap elemanlarını ise tema içerisinde kopyala-yapıştır mantığı ile kullanacağız.

1 yorum: